O nas

Jesteśmy wykwalifikowanymi behawiorystami i trenerami zwierząt towarzyszących. Łącząc wiedzę z doświadczeniem zajmujemy się szkoleniem psów i edukacją dbając o wysokie standardy i etykę pracy. Razem tworzymy Edu-Canis.

Barbara Szczygieł: Jestem instruktorem nosework, instruktorem pozytywnego szkolenia psów, instruktorem profilaktyki pogryzień, behawiorystą praktykującym AAB COAPE Polska (po ukończeniu drugiego roku, który organizowany jest we współpracy z Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu), członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów CAPBT Polska. Obecnie tutorem i wykładowcą na pierwszym roku Kursu Dyplomowego COAPE. Opiniuję jako biegły specjalista w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Udzielam także porad behawioralnych w klinice Edina Brynów. Od 2012 roku zaczęłam wolontariacko angażować się w pracę z psami które trafiały do nowych domów po adopcji, których opiekunowie potrzebowali pomocy, a w 2018 roku dołączyłam do wolontariatu przy katowickim schronisku, w międzyczasie stale rozwijając swoją wiedzę. Od 2021 roku zajmuję się psami nieadopcyjnymi w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Jarosław Stańczyk: Jestem w trakcie Kursu Dyplomowego COAPE nadającego brytyjskie kwalifikacje behawiorysty, od 2016 roku zdobywam wiedzę i kształcę się biorąc udział warsztatach i szkoleniach, a udział w Klasach Komunikacji z Mariną Garfagnoli w 2019 roku zmienił zupełnie moje podejście i zrozumienie relacji z psem. Moja praca skupia się na całym obszarze ludzkim i jego wpływie na relacje ze zwierzęciem w grupie społecznej. Ma to znaczący wpływ na proces terapii zachowania zwierzęcia i jego powodzenie, a także wsparcie klienta w trudnych dla niego momentach. W pracy z opiekunami zwierząt odwołuję się do założeń RTZ (Racjonalnej Terapii Zachowania). Doświadczenie praktyczne zdobywam ucząc psy i opiekunów, ale także podczas pracy z psami w schronisku.

Jarosław Stańczyk: Jestem w trakcie Kursu Dyplomowego COAPE nadającego brytyjskie kwalifikacje behawiorysty, od 2016 roku zdobywam wiedzę i kształcę się biorąc udział warsztatach i szkoleniach, a udział w Klasach Komunikacji z Mariną Garfagnoli w 2019 roku zmienił zupełnie moje podejście i zrozumienie relacji z psem. Moja praca skupia się na całym obszarze ludzkim i jego wpływie na relacje ze zwierzęciem w grupie społecznej. Ma to znaczący wpływ na proces terapii zachowania zwierzęcia i jego powodzenie, a także wsparcie klienta w trudnych dla niego momentach. W pracy z opiekunami zwierząt odwołuję się do założeń RTZ (Racjonalnej Terapii Zachowania). Doświadczenie praktyczne zdobywam ucząc psy i opiekunów, ale także podczas pracy z psami w schronisku

RAZEM: Podczas konsultacji behawioralnych połączenie naszej wiedzy i umiejętności pozwala nam holistycznie spojrzeć na problem i znaleźć najlepsze rozwiązania. Wspólnie prowadzimy swoją szkołę dla psów w Katowicach, gdzie trenujemy nosework, uczymy posłuszeństwa i prowadzimy inne, dedykowane zajęcia. Na stałe współpracujemy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt TOZ/oddział w Chorzowie, gdzie głównie rehabilitujemy psy nieadopcyjne.

Oboje zajmujemy się szeroko pojętą edukacją mającą na celu zwiększać świadomość w temacie zwierząt towarzyszących. Stale kształcimy się i rozwijamy wraz z dostępną i aktualną wiedzą. W wykonywanej pracy poruszamy się wyłącznie w obszarach naszych kompetencji, w razie potrzeby współpracując z psychologiem lub innym specjalistą. Regularnie poddajemy się superwizji zawodowej. Prowadzimy szkolenia, jesteśmy edukatorami w placówkach oświatowych. Prywatnie jesteśmy opiekunami kota Kazimierza oraz Hery i Rózi, adoptowanych suczek z jednego miotu, urodzonych w lesie, które zrobiły w naszym życiu rewolucję.

Wspieramy akcję #przemoctoniepomoc.


Z profesorem Peterem Neville, konferencja Stowarzyszenia Behawiorystów 2022
Z dr Mariną Garfagnoli podczas Klas Komunikacji 2019

Współpracują z nami: