
Emocje, które bolą – trzydniowe warsztaty z Przemkiem Mućko
17 – 20 lipca 2025 | Lubowo, Agroturystyka „W leśniczówce”
Trzydniowe warsztaty z Przemkiem Mućko dla osób obciążonych trudnymi emocjami w pracy ze zwierzętami i opiekunami oraz zajmujących się bezpośrednią pomocą zwierzętom.
Emocje, które bolą – trzydniowe warsztaty z Przemkiem Mućko
17 – 20 lipca 2025 | Lubowo, Agroturystyka „W leśniczówce”
Trzydniowe warsztaty z Przemkiem Mućko dla osób obciążonych trudnymi emocjami w pracy ze zwierzętami i opiekunami oraz zajmujących się bezpośrednią pomocą zwierzętom.
Dlaczego warto wziąć udział w warszatatch?
Behawiorysta, wolontariusz – nie ma znaczenia kim jesteś. Niesienie pomocy zawsze w pewnym stopniu obciąża psychicznie. Niestety, często może doprowadzać do depresji.
My, współpracując ze schroniskami, z gminną przechowalnią, ale także udzielając konsultacji opiekunom psów lub kotów, wiemy o tym bardzo dobrze.
Brak poczucia sprawczości, ogromne zaangażowanie emocjonalne, godzenie się z odejściem podopiecznego do nowego domu (często dla nas obcego) i tym odejściem “ostatecznym”, czyli ze śmiercią.
Brak wpływu na decyzje lub możliwości opiekunów.
Eutanazje, zwroty zwierząt z adopcji, choroby podopiecznych w ich samotności. Odpowiedzialność.
Ciężkie emocje i rozmowy, którymi nie mamy się z kim podzielić. Bezsilność wobec procedur.
To tylko pies…
To tylko kot…
Poszukiwanie odpowiedzi jak sobie pomóc, doprowadziło do powstania warsztatów, podczas których spędzimy trzy dni w procesie pracy wewnętrznej: poznamy narzędzia, dzięki którym nauczymy się lepiej radzić sobie w naszej pracy z różnymi obciążeniami, zdystansować się i wyznaczać granice. Tak, aby móc dalej nieść pomoc Braciom Mniejszym, ale wiedzieć, co robić, aby nie wypalić się emocjonalnie i nadal funkcjonować w zwykłej codzienności.

O prowadzącym
Przemek Mućko – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem. Popularyzuje wiedzę z zakresu terapii schematu za pośrednictwem bloga „Psychowiedza”, podcastu „Ludzie tak mają” oraz pisząc artykuły, które ukazywały się między innymi na łamach „Newsweek Psychologia” czy „Charakterów”. Od lat szkoli terapeutów i terapeutki w zakresie terapii traumy, terapii schematu oraz prowadzenia terapii długoterminowej. W ramach różnych projektów współpracuje również trenersko z organizacjami pozarządowymi, prowadząc warsztaty między innymi z zakresu profilaktyki wypalenia zawodowego czy neuroróżnorodności. Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Prywatnie mąż, ojciec i współlokator dwóch kotów.
KIEDY:
17 – 20 lipca 2025
GDZIE:
Agroturystyka „W Leśniczówce”
Lubowo 1
76-020 Bobolice
KOSZT UDZIAŁU Z NOCLEGIEM:
1999 PLN/OSOBA przy wpłacie całości w ciągu 14 dni od wysłania zgłoszenia
2199 PLN/OSOBA przy płatności w ratach. Obowiązuje wpłata zadatku 500 PLN w ciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia. Pozostała część należności nie później, niż do 30.05.2025.
* Ze względu na pracę w procesie obowiązuje limit miejsc: maksymalnie 12 uczestników
** Cena obejmuje kolację przy ognisku powitalnym w dniu przyjazdu oraz napoje ciepłe i zimne przez całe warsztaty
*** Cena nie obejmuje wyżywienia w czasie warsztatów (jest możliwość skorzystania z kuchni).
**** Wydarzenie bez udziału psów.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – O UDZIALE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT
ORGANIZATORZY I WSPÓŁPROWADZĄCY:

Agnieszka Łagoda
Certyfikowana behawiorystka COAPE, członkini Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE POLSKA z wieloletnim doświadczeniem w pracy z psami.
Kilka lat temu uciekła z Warszawy i zamieszkała pod Bobolicami – w otoczeniu lasów i jezior. Za pośrednictwem swojej marki Psiedlisko stara się pomagać psom i ich opiekunom w lepszym wzajemnym zrozumieniu swoich potrzeb, komunikatów i emocji. Stara się edukować na rzecz praw zwierząt oraz codziennie walczy o nowe, lepsze życie dla porzuconych, zabranych z łańcuchów, odebranych interwencyjnie psów. We współpracy z Gminą Bobolice, zaprzyjaźnionymi Stowarzyszeniami i Fundacjami oraz gronem przyjaciół i Darczyńców próbuje odczarować psi los.

Barbara Szczygieł
Behawiorystka COAPE, superwizor, wiceprezes Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE POLSKA, wykładowca COAPE. Od 2012 roku zaangażowana w pomoc bezdomnym zwierzętom. Opiniuje w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami i odbieranymi interwencyjnie, Współpracuje na co dzień ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt PSIKOT TOZ w Chorzowie, wspomaga w trudnych przypadkach Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, gdzie przed laty była wolontariuszką. Wraz z partnerem działa pod szyldem Edu-Canis prowadząc konsultacje i pracę z psami tzw. trudnymi.